KONST / Litografier / Färglitografi 14077411
nr 1407 7411
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, daterad 77. Motivet: 42x28, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:57:37
1/7 23:27:20
500 kr
5/7 20:28:01
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson